پیکایل،شکار لحظه ها

زیبایی های معنوی و مادی را به یکدیگر نشان دهیم.

 

زیبایی های معنوی و مادی را به یکدیگر نشان دهیم.

پیکایل،شکار لحظه ها

سلام،
پیکایل محلی است برای دیدن و شنیدن زیبایی های معنوی و مادی که کمتر به چشم آمدند و شنیده شده اند. پس با ما همراه شوید.
مطالب پیکایلی:
- نادیدنی:شامل شکار لحظه هایی که توسط
دوربین گوشیم(پیکایل)گرفته شده.{تصاویری
که توسـط گوشیم گـرفته شـده با لوگو وبـلاگ
منتشر میشه و بقیه با ذکر منبع.}
- ناشنیدنی:روایـات، حکایـات و مطـالب دینی
کــم گفته شده و کمتر شنیده شده...!
- طرح: شـامـل پوستـرهــای منــاسبـتی بـا
موضوعات روزهستش.
- وبگردی: معرفی وبلاگ و وب سایت های زیبا
-عرفان های نو ظهور: مطالعاتم در مورد مکاتب
نو ظهور و سردسته هاشون.
-...
یا حق/.

آخرین نظرات
نویسندگان
نشان دوستان
پیوندها

۱۷ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

نادیدنی: بزرگترین فرش سنگی جهان؛ میدان ایپک

دوشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۲:۲۲ ب.ظ


{این سنگ فرش در چهار راه شهید بهشتی شهر تبریز قرار دارد.}

وجیزه 1: میلاد با سعادت امام جوادالائمهرا به شما تبریک می گم؛ اعتماد به خدا بهاى هر چیز گرانبها است و نردبانى به سوى هر بلندایى امام جواد الائمه علیه السلام

وجیزه 2: همینطور سالروز رحلت حضرت آیت الله بهجت ره رو تسلیت عرض می کنم؛ ایشان برای توجه به مقام خضوع و خشوع در نماز حرف زیبایی فرمودند: ما عظمتی نداریم، همین اندازه عظمت داریم که می ایستیم؛ بعد همین را در رکوع، نصفه می کنیم؛ و بعد به سجده و خاک بر می گردیم.

نادیدنی: لذت یک انتخاب آگاهانه

دوشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۱:۳۲ ب.ظ


{برای مشاهده گالری عکس حماسه سیاسی کلیک کنید}
 

وجیزه: شهدای  انقلاب، شهدای دفاع مقدس و شهدای مشروطه  نگاهشان به ماست.. . همان هایی که ارمغان خونشان، حق رأی برای من و شماست... .

نادیدنی: نگاه اجمالی به آنـــــانی که آمدند.

يكشنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۷:۵۸ ق.ظ


{برای دریافت سایز اصلی بر روی تصویر کلیک کنید}

وجیزه: خدایا... . گروهی با یاد تو نان می خورند... و گروهی با نام تو! مرا از اهل یاد قرار بده.... .

ناشنیدنی: کرامتی از امام رضا (علیه السلام)

جمعه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۱:۴۹ ب.ظ

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ

عصر حضرت امام رضا بود، (حسین بن عمر) می گوید: «من قبلا در مذهب واقفی بودم .» (یعنی معتقد بودم که امام کاظم زنده است و امام قائم  می باشد و بعد از او دیگر امامی نیست). در همان زمان به حضرت رضا رسیدم، قبلا پدرم از پدر بزرگوارشان هفت مسأله پرسیده بود که امام کاظم شش مسأله را جواب داده بود و به هفتمین مسأله جواب نداده بود!؟

 

من با خودم گفتم: (به خدا همان هفت مسأله را باید از حضرت رضا بپرسم، اگر پاسخ گفت، دلالت بر صدق امامتش می کند). من مسائل را از امام رضا پرسیدم، آن حضرت نیز جواب شش سؤال را همانند جواب پدرش بدون کم و کاست داد، ولی از جواب سؤال هفتم، خودداری کرد، (هفتمین سؤال این بود که) پدرم به پدر حضرت رضا گفته بود: «من در روز قیامت در پیشگاه خدا شکایت و احتجاج می کنم که تو می گویی (برادر بزرگت) عبدالله افطح امام نیست». آن حضرت دستش را بر گردنش نهاد و فرمود: «آری در قیامت در پیشگاه خدا در این مورد بر ضد من احتجاج کن، هر گناهی داشت آن را به گردن می گیرم.»

در ادامه مطلب به خواندن ادامه دهید... .

دکتر جلیلی

امام خمینی ره بخوبی راه را به ما نشان داد؛ که قدر چه کسی را بدانیم و چی کسی را انتخاب کنیم، همچون مثل ادب آموختن از بی ادب است، فرمودند{ق.م} : هر که را که آمریکا تکذیب کرد، بدش را گفت و ما را از آن ترساند، مورد انتخاب ماست/.

حضرت امام خامنه ای حفظه الله: ببینید دشمن چه کسی را هدف گرفته و کی برای او خطرآفرین است همان شخص بهترین خادم ملت است.

اوباما: جلیلی برای منافع ما در دنیا خطر افرین است.

نتانیاهو: اگر رئیس جمهور ایران جلیلی بشود مقاومت تقویت و سلطه ما بر منظقه به اتمام میرسد.

سازمان منافقین: جبهه اصلاحات! تمام توان خود را بکار بگیرد تا جلیلی روی کار نیاید.


اینها به این معنی نیست که رأی رهبری و نظر ایشان دقیقاً آقای جلیلی است، ولی خوب کمترین برداشت این است که ایشان تطبیق بیشتری به ملاک هایی که مقام معظم رهبری می فرمایند دارند. همه خوب هستند اما نه برای ریاست جمهوری! ما نیاز به مقاومت همراه با پیشرفت و توسعه داریم، ما یک هدفی داریم، که بعضی ها خسته شده اند از پا به پای مردم برای رسیدن به آن هدف آمدن و مردم بعد از تشکر از زحمات آنها و نقد ایراداتشان، بجایشان دیگری را برمیگزینند تا راه ادامه یابد... .


1. آقای جلیلی رعشه بر اندام غرب می اندازد. خاطره ای زیبایی از ایشان به زبان آقای سولانا چاپ شده که به اختصار اینجا می نویسم. وقتی ایشان به همراه هئیت مذاکره کننده ایرانی، سر وقت در اتاق مذاکره حاضر می شوند، گروه های 5 نفره کشوره های عضو 1+5 با چهل و پنج دقیقه تاخیر وارد اتاق می شوند که همان لحظه آقای جلیلی اتاق را ترک می کنند و 45 دقیقه در محوطه بیرون قدم می زنند و جواب اهانت به مردم ایران و منتظر گذاشتن نمایندگان مردم رو متقابلا جواب می دهند که در انتها آقای سولانا از پنجره ای آقای جلیلی رو صدا می زنند و  می گویند شما با قدم زدنتان آرامش ما را بهم می زنید، لطفا برای مذاکره تشریف بیاورید داخل.


2. به قدری آرام و بی سرو صدا و جنجال بود که کسی فکر نمی کرد با آمدنش به بازرسی وزارت امور خارجه، تغییر خاصی اتفاق بیفتد. ولی چشم که بهم زدند 17 سفیر را به خاطر پرونده های مالی اخراج کرد، شوکه شده بودند. توی وزارت خارجه معنی اینکار انقلاب بود. حواسشان نبود ممکن است کسی بدون حاشینه و سرو صدا کردن، تا این حد در کارش تمرکز داشته و جدی باشد.


تتمه:  ابمان دارم که وقتی اصلح رو شناختیم، شناسوندن و معرفی اون و حمایت از اون، وظیفه شرعی و عرفی میشه. اگه وبلاگی دارید و حامی دکتر هستید اینجا ثبت نام کنید.

حامیان دکتر سعید جلیلی

بیانیه کناره‌گیری دکتر باقری لنکرانی به نفع دکتر جلیلی.

چند ویژگی شخصیتی و چند اقدام اساسی دکتر جلیلی در شورایعالی امنیت ملی

برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی {برنامه ی اقتصاد مقاومتی}

برنامه های فرهنگی دولت آقای جلیلی

برنامه اصلاح ساختار  اجرایی کشور

پاسخ به بعضی سوالات در مورد دکتر جلیلی

رآی ما دکتر جلیلی

کرسی آزاد اندیشی ؛ اگر هاشمی و مشایی تایید صلاحیت شوند!

چهارشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۰:۱۵ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت همه دوستان، تو این روزها حرف های زیادی واسه گفتن دارم اما مشغله های زیادی سرم رو گرم کردن و تغییر زمان امتحانات و پروژه های درسی امانم رو بریدند اما خُب، هر از گاهی از فلک، زمان می دزدم و پیکایل رو بروز می کنم، تو این دم انتخاباتی تا جایی که تونستم تعدادی از مطالبی رو که به نظرم مهم و بصیرت افزا می رسید تو پست ثابت؛حماسه سیاسی منتشر کردم،  هدفم این بود که تا حد امکان و توانم به عنوان یک افسر جنگ نرم، اوضاع رو تحلیل کنم و آگاهی و بصیرت رو به اشتراک بزارم و مشترک نظرات شما بشم.

 

القصه؛ هدف از این کرسی آزاد اندیشی، تحلیل دو حالت متفاوت و بررسی فرصت ها و آسیب های اونه که امکان رخ دادن اونها هست؛ اولین حالت؛  تایید صلاحیت همزمان آقای هاشمی رفسنجانی و اسفندیار مشایی است! و حالت دوم عدم صلاحیت این دو نفر هستش... . البته حالت صلاحیت یک نفر از اینها هم وجود داره اما بعید تر از 2 حالت اول است، هدف اینکه اینجا به فرصت ها و آسیب های این دو حالت بپردازیم و شرایط آینده رو تحلیل کنیم و آماده هرگونه شرایطی باشیم... .

 

فقط قبل از شروع به بحث و شرکت در اون دوباره یاد آوری میشم که هدف پرداختن به فرصت ها و آسیب هاست و نظراتی که اینجا ارائه میشه باید در کمال انصاف، احترام به یکدیگر و بدون توهین به کسی باشه، بعضی از دوستان آمدند نظر گذاشتند و بدون آنکه از چارچوب و هدف موضوع اطلاع کافی پیدا کنند شروع به  اعتراض کرده اند! اعتراض در کرسی آزاد اندیشی چیزی بدیهی است من تشکر هم مکینم از اعتراضشان، اما خوب بهتر است مطلب را بفهمیم بعد اعتراض هم اگر داریم، یک اعتراض بدون عیب و نقص و محکمی داشته باشیم.

 

دقت کنید ما اینجا در مورد کسی نتیجه گیری نکرده ایم بلکه نتیجه و شرایط دو حالت مختلف را بررسی کرده و خواستیم در هر حالت آمادگی بصیرتی پیدا کنیم، یعنی سنجش جوانب کار، نگوییم بعداً اِ اِ اِ چرا اینطور شد، بفکرمان هم نمی رسید عجــــب... .!! که این چاره کار نخواهد بود، شاید هم این حالات رخ ندهد امّا با سنجیدن جوانب کار محکم کاری است که عیب نخواهد کرد... .

 

و امّا پیکایل هم متعهد میشه امانت داری رو رعایت کنه و امین شما باشه... .

 

وجیزه پیکایل در این مورد برای شروع کرسی:

در صورتی که هاشمی و مشایی رد صلاحیت یا تایید صلاحیت شوند، چندین نکته به طور مجزا قابل ذکر است: 

ابتدا رد صلاحیت هاشمی است: که با توجه به سخنان وزرا دولت و افرادی که با ایشان چه در زمان قبل از انقلاب، چه در زمان بعد از انقلاب و دولت سازندگی و چه اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند، زده می شود این امر دور از انتظار بنظر نمی رسد البته سن و سال ایشان نیز مزید بر علت شده،  اما نکته ای که قابل ذکر است، این است که با رد صلاحیت ایشان دقیقاً این فکر به ذهن خطور می کند، که بنابراین  ایشان صلاحیت ریاست بر مجمع را نیز  ندارند...!

شاید در همین حین حرف حضرت آقا بنظرتان برسد و بگویید رد صلاحیت یک نفر برای ریاست جمهوری و مجلس نشانگر این نیست که آن فرد صلاحیت خدمت در هیچ جای نظام را ندارد و آن فرد می تواند در جایی دیگر به خدمت خود ادامه دهد...

در ادامه مطلب به خواندن ادامه دهید... .

نادیدنی: این کجا و آن کجا...

دوشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۲:۲۲ ب.ظ

سلام؛این صحنه رو تو درّه کوی عون ابن علی (علیه السلام) که دیدم یاد لحظه ای افتادم که کره ای ها تو باشگاه آزادی بعد از اتمام بازی، زباله هایی که طرفداران ایرانی رو سکوه ها رها کرده بودن رو داشتن جمع می کردن...!!
 

واقعاً مایع تاسف بود، القصه جمعه چند هفته پیش که رفته بودیم کوه،  کنار یک چشمه آب وایسادیم تا آب واسه درست کردن چای ورداریم که با این صحنه مواجه شدم، درختی که داره از وسط جدا میشه و باد های سنگینی که تو درّه وجود داره امون این درخت رو بریده بود.

 

یکی از کوهنورد ها، با یک سیم مفتولی درخت رو از بالا بسته تا درخت از هم جدا نشه اما وسط این درخت تو اون شیاری که ایجاد شده یک نفر دیگه اونجا رو بعنوان زباله دونی پسندیده! و زباله هاش رو اونجا رها کرده...!

در ادامه مطلب، عکس بعدی رو تماشا کنید...

ناشنیدنی: امام علی علیه السلام و مجوز عبور از صراط انبیاء عظام
آیت الله سید احمد نجفی حفظه الله

 

در مورد اینکه پیامبر نیز به لزوم داشتن نامه عبور از صراط برای خود اشاره می کنند، باید گفت که این برتر بودن وجود مقدس امام علی بر وجود مقدس نبی مکرم اسلام نیست چرا که  آیه مباهله در این باب مقام مقدسشان نسبت به همدیگر را روشن می کند،  و لزوم داشتن نامه، گواه عظمت و حکمت ادامه نبوت حضرت محمّد است و لزوم ادامه راه پیامبر با امامت را نشان میدهد، اما اگر باز هضم اش سخت بود؟! حدیث معرفت امیرالمومنین به نورانیت  را بخوانید، باز اگر سخت بود دنبال خطبه البیان حضرت بگردید، و برای هضم سریع و آسان، آیه مباهله (آیه شریفه 61 سوره مبارکه آل عمران) را با تفسیرش بخوانید.           

مطالب مرتبط:
ناشنیدنی (27): نام امـــــام علــی علیه السلام در قــــــــرآن؛

نا شنیدنی (14): بسم الله گفتن امام علی علیه السلام و دفع سم از غذای پیامبر

نا شنیدنی (2): اهل البیت علیهم السلام و توسل شیطان به ایشان!

وجیزه 1: مردی از پیامبر پرسید دین چیست؟ پیامبر خدا سه بار فرمود حسن الخلق. و این دینی است که خداوند رحمان در آن روزگاری را وعده داده است که آن را بر همه دین ها غلبه دهد،غلبه دین خدا روزی است که قائم آل محمد (عج) خواهد آمد و زمین را غرق در رحمت و محبت کند روزی که حرف آول و آخر در زمین اخلاق باشد.(کنزالاعمال)

وجیزه 2: این روزها غیر آدمیان تکفیری خون به دل امام زمان و امّت اسلامی  کرده اند، چشمان شان کور و گوششان کر باشد تا نبینند و نشوند عظمت برادر رسول خدا را... چرا که بشدت نا محرم اند به دین اسلام... .

حماسه سیاسی

يكشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۱:۴۶ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام، به امید خدا این مطلب ثابت تا انتخابات حاوی نکاتی در مورد بصیرت افزایی خواهد بود. ما افسران جنگ نرم دست در دست هم دادیم تا بتونیم تو این حماسه سیاسی نقشی ایفا کنیم، پیشنهاد می کنم وجیزات بنده رو در ادامه مطلب مطالعه کنید... . در ضمن اگه وبلاگی دارید به شما هم پیشنهاد می کنم به لیست وبلاگ های حماسه ساز بپیوندید... . اینجا

 

امام  خمینی (قدس السره) :
 وصیت من به ملت شریف آن است که در تمام انتخابات، چه انتخاب رئیس جمهور و چه نمایندگان مجلس شوراى اسلامى و چه انتخاب خبرگان براى تعیین شوراى رهبرى یا رهبر، در صحنه باشند

 

امام خامنه ای (حفظه الله) : 

انتخابات را وسیله‌اى بکنید براى اینکه دشمنان را ناامید بکنید و انشاءاللَّه این انتخابات هم مثل بقیه‌ى انتخابات‌ها مایه‌ى عزت روزافزون اسلام باشد. 

از همه وبلاگنویسان دعوت می شود در این جنبش شرکت کنند

برای شرکت در این جنبش اینجا کلیک کنید.

وجیزه ی بصیرت افزا 1:
دشمنان می دانند خیالی خام  است براندازی این نظام و فرزندان خمینی(ره) هرگز اجازه چنین کاری را نخواهند داد، ولی دشمنان در این راه نا امید نمی شوند!! و اگر آن نشود به این که سرعت قطار انقلاب را کند کنند نیز رضایت نسبی می دهند..! تا مدت و زمانی برای تفکر و برنامه ریزی بر روی دشمنی های دیگر خود ایجاد کنند. این سماجت دشمن را باید با آگاهی، بصیرت و عزم راسخ پاسخ دهیم
..

اینجا... ما بقی وجیزه ها را بخوانید...

ناشنیدنی: مولودی خجسته به دعای امام زمان عج

شنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۱:۰۹ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به همه دوستان همراه پیکایل، پیشاپیش سالروز بزرگداشت شیخ صدوق رو تبریک می گم، مخصوصاً واسه رفیقی که مدتیه واسه مطالب پیکایل لطف می کنه و امتیاز منفی میزاره، درسته بار اول کمی تعجب کردم اما الان که فکر میکنم می بینم بدم نیست، احتمالاً امتیاز منفی به من، نیت و اخلاصمه، چون مطالب همه با سند و مدرک هستند. البته بشتر امتیاز منفی بدون توضیح هستش که تعجب داره حالا خوبه باز این فضای نقد و انتقاد رو باز میکنه من بیشتر خوشحال میشم تا این دوست عزیزم نظرم بزاره تا بتونیم از نظرات همدیگه استفاده کنیم و نکات منفی مطالب رو تغییر بدیم... .

 

و امّا برسیم به پسر بابا یا همون ابن بابویه

ابوالحسن علی بن حسین بن موسی بن بابویه قمی، او  در حدود سال ۳۰۶ در شهر مقدس قم متولد شد. و در زمان غیبت صغرای امام زمان ارواحنا فداه زندگی میکرده است و تولدش با آغاز نیابت حسین بن روح سومین نائب خاص امام زمان هم زمان بوده‌است. گر چه لقب « ابن بابویه» بیشتر به فرزندش ابو جعفر محمد ( شیخ صدوق متوفی 381ق) گفته می شود ولی پدر و نیز فرزند دیگرش ابو عبداللّه حسین بدین لقب شهرت داشته اند و در کتابهای تراجم و نوشته های علم رجال، پدر و دو فرزندش به « ابن بابویه» معروف اند.

بابویه، نام جد بزرگ او یک نام کهن ایرانی است که در روزگار پس از ظهور اسلام نیز افرادی به این نام موسوم بوده اند. برخی این کلمه را منسوب به « بابُو» یعنی بابا، پدر، پیر و مرشد می دانند. بنابراین « ابن بابویه» به معنای پسر بابا می شود و هم اکنون نیز در میان خانواده های ایرانی تعبیر « فرزند بابا» یا « پسر بابا» به فرزند مورد احترام و علاقه پدر بسیار شهرت دارد.{1}

{اینجا} در ادامه مطلب به خواندن ادامه دهید... .

ناشنیدنی: پسرم، امام من است... .

جمعه, ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۸:۲۲ ب.ظ

 بِسْم الِله الْرَّحْمنِ الْرَّحیم

عجب روزهای است، ولادت مادرمان فاطمه زهرا ، روز مادر، روز معلّم و روز گرامیداشت شیخ صدوق، همگی کاممون رو شیرین کرده... مبارکتون باد.

هنگامی که مادر امیر المؤمنین (فاطمه بنت اسد) از دنیا رفت، حضرت علی در حالی که اشک از چشمان مبارکشان جاری بود، محضر رسول خدا رسید. پیامبر پرسیدند: چرا اشک می ریزی؟ خداوند چشمانت را نگریاند! علی : مادرم از دنیا رفت. پیامبر : او مادر من هم بود و سپس گریه کرد.

پیراهن و عبای خود را به علیداد و فرمود: با اینها او را کفن کنید و به من اطلاع دهید! پس از فراغ از غسل و کفن حضرت را در جریان کار گذاشتند آنگاه به محل دفن حرکت دادند. رسول خدا  جنازه را تشییع کرد، قدمها را با آرامی برمی داشت و آرام بر زمین می گذاشت.

در نماز وی هفتاد تکبیر گفت. سپس داخل قبر شد و با دست مبارکش لحد قبر را درست کرد کمی در قبر دراز کشید و برخاست جنازه را در قبر گذاشت، خطاب به فاطمه بنت اسد فرمود: فاطمه! جواب داد: لبیک یا رسول الله! فرمود: آنچه را خدا وعده داده بود درست دریافتی؟ پاسخ داد: بلی! خداوند شما را بهترین پاداش مرحمت کند. حضرت تلقینش را گفت از قبر بیرون آمد. خاک بر قبر ریختند. مردم که خواستند برگردند دیدند و شنیدند رسول خدا فرمود: پسرت! پسرت!

پس از پایان مراسم دفن پرسیدند: یا رسول الله! شما را دیدیم کارهایی کردی که قبلا با هیچکس چنین کاری نکرده بودی؟ لباس خود را به او کفن کردی با پای برهنه و آرام، آرام او را تشییع نمودی، با هفتاد تکبیر برایش نماز گزاردی در قبر وی خوابیدی و لحد را با دست خود درست کردی و فرمودی: پسرت! پسرت! پیامبر فرمودند: همه اینها دارای حکمت است.

{اینجا} در ادامه مطلب به خواندن ادامه دهید... .

نادیدنی: پیشگیری از سرطان و فتنه... .

دوشنبه, ۹ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۰:۵۰ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

وجیزه1: خطر و فتنه در انتخابات پیش رو کفه ای از یک ترازو  است که هرچقدر کفه دیگر ترازو که بصیرت و پیروی سلمان وار از رهبری است، سنگین تر باشد، همان قدر احتمال ایجاد آشوب و فتنه نیز ضعیف تر خواهد شد.

در فتنه 88 دشمن با یک سری از گروه ها در صدد پیروزی و تصاحب قدرت بود امّا با رهبری حکیمانه امام خامنه ای (مد ظله العالی) و هوشیاری و بصیرت مردم شکست خورد، امّا در انتخابات پیشرو هم دشمن است و هم آن افراد خود باخته و موردی که اضافه بر چهره های فتنه 88 است، گروه انحرافی است که متاسفانه بخش هایی از قدرت را نیز در دست دارند به همین جهت اگر در صورت رد صلاحیت و یا عدم پیروزی بخواهند فتنه ای بپا کنند، اوضاع کاری تر و سخت تر خواهد بود.

چرا که دشمن و اپوزیسون خارجی و داخلی نیز همزمان با گروه انحرافی به کارشکنی و دشمنی خود ادامه خواهند داد، و در این میان باید توجه داشت که خدای نکرده ما نیز بخشی از پازل دشمن را کامل نکنیم و این با افزایش بصیرت و پیروی از رهبری امکان پذیر است.

هدف فقط شبیه سازی اوضاع است و گوشزد کردن پیروی از رهبری در عمل، تا به امید خدا بتوانیم بستر حماسه سیاسی را آماده کنیم و هرگونه  فتنه را در شروع خفه کنیم، در ارائه نظر و حرف زدن هم در مورد اشخاص باید توجه کرد نباید جلوتر از رهبری حرکت کرد. باید عمار باشیم برای او... .

وجیزه 2: شاید ربط عکس به وجیزه اول، در خاصیت پیشگری از سرطان آناناس وخاصیت پیشگیری از آشوب و فتنه وجیزه اول باشد.

ناشنیدنی: کودکی در مکتب وحی

يكشنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

امام حسن در هفت سالگی در مجلس رسول خدا شرکت می کرد، آیات قرآنی را می شنید و حفظ می کرد. وقتی محضر مادرش می آمد آنچه را که حفظ کرده بود بیان می نمود. امیر المؤمنین به منزل که می آمد، فاطمه آیه تازه ای از قرآن را برای علیمی خواند.

            

امیر المؤمنین می فرمود: فاطمه جان! این آیه را از کجا یاد گرفته ای تو که در مجلس پیامبرنبودی؟ می فرمود: پسرت حسن در مجلس بابایش یاد می گیرد و برایم می گوید: روزی علی در گوشه منزل پنهان شد امام حسن مانند روزهای گذشته محضر مادرش فاطمه آمد، تا آنچه را که از آیات قرآنی شنیده بیان کند.

 

اما زبانش به لکنت افتاد، نتوانست سخن بگوید، فاطمه از این پیشامد تعجب کرد! امام حسن عرض کرد: مادر جان! تعجب نکن! حتما شخص بزرگواری سخنانم را می شنود، گوش دادن او مرا از سخن گفتن بازداشته است. ناگاه علی بیرون آمد و فرزند عزیزش حسن را بغل گرفت و بوسید.

منبع: بحار الانوار جلد 43، ص345

وجیزه: جاذبه سیب، آدم را به زمین زد و جاذبه زمین سیب را... فرقی که نمی کند سیب یا آدم؛ سقوط سرنوشت دل دادن به هر جاذبه ای غیر از خداست.

ناشنیدنی: الهی بِمیرُم مادِر

جمعه, ۶ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۲:۵۲ ب.ظ

shahid[picil.ir]
«عکس آرشیو»

بسم الله الرحمن الرحیم

با صدای انفجار خودم را در هوا معلق دیدم، وقتی به زمین افتادم بی هوش شدم. هنگامی که به هوش امدم حس کردم که قدم کوتاه شده است، نگاهی به سرتاپایم کردم. هر دو پایم قطع شده بود.دوباره بی هوش شدم. وقتی به هوش آمدم خودم را در یکی از بیمارستان های شیراز دیدم. مدتی در آنجا بستری بودم. چند بار به اتاق عمل رفتم و هر بار چند سانتی از باقی مانده پایم را قطع می کردند. تا از پیشروی و عفونت جلوی گیری کنند.

 

آن زمان حال و هوای شهر رنگ دیگری داشت، همه جا صحبت از جبهه و جنگ بود. در هر کوی و برزن صدای رادیو به گوش می رسید. مساجد پر بود از مردمی که برای پیروزی رزمندگان دعا می کردند. از طرفی مردم دسته دسته، برای ملاقات مجروحین به بیمارستان می رفتند و از انها دلجویی می کردند.

 

یک روز که تازه از اتاق عمل بیرون آمده بودم و بی حال روی تخت افتاده بودم. عده ای از خواهران برای عیادت وارد اتاق شدند و دور تا دور تختم حلقه زدند. عرق از سر و صورتم می ریخت، لبهایم خشک شده بود. نای حرف زدن نداشتم، دلم می خواست کسی یک قطره آب روی لبهای خشکیده ام می ریخت.

 

سرگروه خواهرانی که دور تختم حلقه زده بودند، یک خانم مسنی بود؛ کمی جلوتر آمد و مقابلم ایستاد و نگاهی به من انداخت، بعد با یک ژست خبرنگاری با لهجه قشنگ شیرازی گفت:

«پِسرم چی شده؟ چِطور زخمی شدی؟»

اینجا... . در ادامه مطلب به خواندن ادامه دهید...

نادیدنی : بدون شرح

جمعه, ۶ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۲:۴۰ ب.ظ


{بدون شرحـــــ}

پ.ن: خدایا آسمانت چه مزه ایست... ما که زمین خورده ایم...

نا شنیدنی: رجال مسئولیت پذیر!

چهارشنبه, ۴ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۲:۱۰ ق.ظ

haji babayi

بسم الله الرحمن الرحیم

اقای حاجی بابایی سلام.

از وقتی که شنیدم مانند سایر رجال احساس وظیفه و مسئولیت کرده و وارد عرصه انتخابات شده اید بر خود فرض دانستم نکاتی را عارض شوم. مشکلات نظام شش ،سه، سه که منجر به اشغال بسیاری از فضاهای تربیتی و نماز خانه های مدارس شدهنوز حل نشده باقی مانده.هنوز عده ای از دانش اموزان ششم ابتدایی توی کانکس درس می خوانند.

مشکلات فرهنگیانی که بدون هیچ تجربه ای مجبور به تدریس در مقطع ابتدایی شدند هنوز به قوت خود باقی است.

خستگی و دل زدگی دانش اموزان به خاطر افزایش ساعات کلاس ها به علت تعطیلی پنج شنبه ها برای خودش شده یک مشکل بزرگ. چشم های نیم باز بچه ها در روزهایی که مجبورند تا ساعت سه در مدرسه بمانند موید این مطلب است. 

 سرانه مدارس و قبوض پرداخت نشده هم که در نوع خود یک شاهکار در عرصه تراژدی است.

به قول ما طلبه ها وقس علی هذا...

چند وقت دیگر دوران وزارت شما به پایان می رسد .چه کسی باید برای حل این مشکلات احساس وظیفه کند؟

برگرفته از وبلاگ؛ میس طلبه بلاگ

وجیزه 1: بازار نامزد های انتخاباتی چه گرم شده است! نسوزید...گویا وقتی یار دبستانی دیروز!! با آن سادگی و بی آلایشی مقابل حریفان قدر قدرتی در 2 دوره متوالی رئیس جمهور شد، خیلی ها را هوا برشان داشته که ما نیز  می توانیم...!این زیادتی و تکثر کاندیداها،  لزوم تحقیق رو بیش از پیش پر رنگ می کنه و شناخت اصلح  ترین اینجا معنا پیدا می کنه ... .

وجیزه 2: یادمان باشد؛ از امروز تا انتخابات، هر کسى احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده.

بسم الله الرحمن الرحیم

سی‌ام فرودین‌ماه (۱۹ آوریل) سالروز وقوع جنایت دولت آمریکا علیه متحصنین فرقه‌ی داوودی‌ها و سوزاندن بیش از هشتاد مرد و زن و کودک است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ با اشاره به این حادثه، رفتار و گفتار متناقض دولت آمریکا درباره حقوق بشر را تشریح کردند.

دریافت حجم: 1.58 مگابایت

متن فایل صوتی؛

آن چیزى که در این بین از همه بدتر و زشت‌تر به چشم من آمد، این حرفهائى بود که به عنوان دلسوزى از حقوق بشر و سختگیرى به مردم، از زبان این دولتمردان آمریکائى صادر شد که: ما از اینکه با مردم چنین رفتار بشود، مخالفیم؛ ما نگرانیم! شما نگران مردمید؟! شما چیزى به نام حقوق انسان را اصلاً قبول دارید؟! افغانستان را کى‌ به خاک و خون کشید و هنوز هم دارد میکشد؟

 

عراق را کى‌ زیر چکمه‌ى نظامیان خودش تحقیر کرد؟ در فلسطین چه کسى به دولت صهیونیست ظالم این همه کمک سیاسى و مادى کرد؟ در خود آمریکا انسان واقعاً تعجب میکند  در زمان دولت همین حزب دمکرات، در زمان ریاست جمهورى شوهر همین بانوئى که حالا اظهار نظر میکند، هشتاد و چند نفر از وابستگان فرقه‌ى داوودى را زنده زنده در آتش سوزاندند

اینجا... . در ادامه مطلب به خواندن ادامه دهید...