پیکایل،شکار لحظه ها

زیبایی های معنوی و مادی را به یکدیگر نشان دهیم.

 

زیبایی های معنوی و مادی را به یکدیگر نشان دهیم.

پیکایل،شکار لحظه ها

سلام،
پیکایل محلی است برای دیدن و شنیدن زیبایی های معنوی و مادی که کمتر به چشم آمدند و شنیده شده اند. پس با ما همراه شوید.
مطالب پیکایلی:
- نادیدنی:شامل شکار لحظه هایی که توسط
دوربین گوشیم(پیکایل)گرفته شده.{تصاویری
که توسـط گوشیم گـرفته شـده با لوگو وبـلاگ
منتشر میشه و بقیه با ذکر منبع.}
- ناشنیدنی:روایـات، حکایـات و مطـالب دینی
کــم گفته شده و کمتر شنیده شده...!
- طرح: شـامـل پوستـرهــای منــاسبـتی بـا
موضوعات روزهستش.
- وبگردی: معرفی وبلاگ و وب سایت های زیبا
-عرفان های نو ظهور: مطالعاتم در مورد مکاتب
نو ظهور و سردسته هاشون.
-...
یا حق/.

آخرین نظرات
نویسندگان
نشان دوستان
پیوندها

انصاف، یکی از ثمرات بصیرت

دوشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۲، ۰۱:۰۷ ق.ظ

.

بسم الله الرحمن الرحیم

     سلام؛ هرچه زمان می گذرد لزوم بصیرت داشتن بیشتر مشخص می شود، رفتارهای حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله واقعاً آیینه تمام نمایی از بصیرت است، باید سعی کنیم قدمی جلوتر از رهبری نایستیم و نظری ندهیم و حرفی بی حسابی در مورد شخصی نزنیم که بعداً شرمنده شویم. یعنی انصاف رو تو نقد کارشناسانه و آگاهانه رعایت کنیم.

 

     خیلی جالب است، وقتی زندگی پیامبر مکرم اسلام صل الله علیه و آله رو نگاهی می اندازیم، می بینیم هیچ وقت از خشونت و اهانت استفاده نکردند، هیچ موقع به دشمنان و مخالفینشون توهین نکردند حتی به بت ها اهانت و ناسزایی نگفتند، انسان بت پرست که در جهالت است و به قول خدا اسیر بتی شده که قادر به کمک کردن به خود نیست چه رسد به او، این بت کمتر از خود بت پرست است به جهت اینکه او دست و پا و چشم برای حرکت و رفع نیازهایش دارد اما بت همین اختیارات را نیز ندارد، دیگر توپیدن و اهانت لازم نیست آنچه لازم است نصیحت و سخن پدرانه و مهربانانه ای است که او را متوجه اشتباه خود کند. این قدم اول است برای کسی که عناد ندارد و فقط جهالت اجداد او کارش را بدین جا کشانده.

 

     انصاف را باید از خدا و رسولش و امام معصوم یاد گرفت؛ آنجا که وقتی خدا از یهود یا نصارا انتقاد می کند با عباراتی همچون "اکثر آنها" یا" بعضی از آنها" سعی در حفظ اعدالت دارد و رعایت حق و انصاف را برای اشخاصی می کند که جدای از عموم افراد گمراه هستند.

 

     می خواهم درمورد بصیرت و نحوه دفاع و حمایت از دوستان و جلوگیری از لغزش اونها  صحبت کنم و در نهایت چند خطی در مورد قدردانی و نصیحت رهبری و قدردانی صدا و سیما از طرف مردم از مجموعه زحمات دولت بنویسم.

 

     در اتفاقات سالهای فتنه 88 بعضی از افراد همچون آقایان موسوی و کروبی دیگر پا را از جهالت و ندانم کاری فراتر گذاشته بودند و کار آنها طوری نبود که گفته شود دچار گرداب فتنه و بی بصیرتی شده اند! علناً رو در روی ملّت ایستاده بودند و وقتی دشمن از آنها حمایت تبلیغاتی و فکری و مالی کرد، دستش را پس نزدند تا دست مردم را بگیرند آنها با احساسات ملّت ایران بازی کردند و به انها خیانت کردند... . و نتیجه؛ سرافکندگی خودشان شد به اضافه ی تمام ضررهایی که به افراد بی گناهی که گرفتار تبلیغات و فتنه ی آنها شده بودند زدند.

 

     امّا در این میان افرادی بودند که دچار تردید، شک و دودلی بودند و دچار بی بصیرتی شده بودند یا جزو ساکتین بودند یا جزو غافلینی که از جبهه معاویه حمایت می کردند، آنجا که آقای رفسنجانی در خطبه نماز جمعه خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده اند و درخواست تریبون برای اصحاب فتنه کردند دچار یک اشتباه سیاسی شده اند، عکس العمل مردم طوری شد که دیگر جایی برای ایشان در سمت امام جماعتی، نماز جمعه باقی نگذاشت.
 

در ادامه مطلب به خواندن ادامه دهید... .

 

     اما در آن مقطع حساس، رفتار حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله، یک عمل با بصیرت و محکم بود، آن نماز جمعه با صلابت با آن عرض ارادتی که به حضرت صاحب الزمان عج شد، تکلیف ها را روشن کرد. حماسه 9 دی را خلق کرد. حضرت آقا فرمودند جوانان بدانند که آقای هاشمی برای نظام زحمت ها کشیده اند و با این مضامین به جوانان فهماندند که تندروی و نفی اشخاص با یک اشتباه، درست نیست و از طرفی سعی در احیای آقای رفسنجانی داشتند.

 

     یعنی وقتی عزیزی و  دوستی از خانواده ما، از اعضای ما دچار اشتباهی می شود، نباید با دست پاچگی و عکس العمل اشتباه زیر پایش را خدای نکرده خالی کنیم تا به طرف باتلاق یا در اینجا به بغل دشمن پرت شود، باید دست او را گرفت، او را متوجه اشتباهش کرد، باید تا آخرین لحظه دلسوزی کرد باید نصحیت کرد وظیفه خود را باید انجام داد. اما این دلسوزی نیز آگاهانه است و احساسات بدون تعقل در آن راهی ندارد.

 

بصیرت نه آن است که در حوادث حرکت منفعلانه داشته باشیم و نه انقدر منتظر حرکت دیگران باشیم تا اوضاع روشن شود تا ما نیز عکس العملی نشان دهیم که در اینصورت دیگر فتنه ای نمانده و ما جزو ساکتین شده ایم و برای جبران باید جزو توابین شویم تا بتوانیم خود را تطهیر کنیم و بصیرت نه آن است که نوعی ترس و عدم آگاهی در وجودمان باشد که به محض اتفاق افتادن یک حادثه ای، ناآگاهانه به آن یورش ببریم غافل از آنکه این فرصتی بود.

 

     با این حال بصیرت، یک آمادگی همه جانبه است که برخواسته از تمام اصول صحیح و درست انقلاب است، این بصیرت، آگاهیست که قبلاً مهیا شده، در بتن حادثه بفکر آن افتادن خیلی دیر وقت است. بصیرت یعنی هر لحظه هدف و مقصد راه را در نظر داشتن، و  حرکت به سوی آن، بصیرت یعنی برخورد قاطعانه همراه با آگاهی، همدلی و صمیمیت با همراهان، بصیرت یعنی عدم کنار آمدن با دست های ناپاک که قصد خیانت دارند و... . خلاصه بصیرت باید در هر لحظه پتانسیلی نهفته و فعال باشد تا در صورت نیاز عکس العمل درستی انجام دهیم و دچار اشتباه و جو زدگی نشویم.

 

آرزوی دشمن خالی ماندن دور و بر آرمان ها و اهداف انقلاب است، دیپلماسی که غرب در پی آن است کم رنگ و بی اهمیت کردن ارزشها و در نهایت تبدیل ارزش ها به ضد ارزش است. هدف جدا کردن ستون های نظام و یاران انقلاب از یکدیگر است، این گاه با ترور و جنایت همراه است گاه با توطئه و خیانت و برنامه ریزی بر روی تخریب اشخاص. دشمن حتی در جامعه به جدا کردن کلمات بچه مسجدی، بچه بسیجی و بچه هیئتی دلخوش کرده و تفرقه در میان مردم را با این جدیت و در پایین ترین سطح! که البته برای دشمن بالاترین سطح به حساب می آید دنبال می کند.

 

 

     و اما حمایت و تقدیر از دولت آقای احمدی نژاد جدای عملکرد 2 سال پایانی دولت! از طرف صدا و سیما، عملی پسندیده بود، البته نهادها و وزارت خانه های دیگری نمی توانستند این عمل را انجام دهند، چون وزارت خانه ها وابسته به دولت هستند و اگر از طرف نهادی وابسته به دولت این قدردانی انجام می شد این عمل نوعی تحویل گرفتن خود به حساب می آمد، اما بهر حال شرط انصاف هم همین بود که صدا و سیما انجام داد و باید از خدمات شبانه روزی و کم نظیر دولت نهم و دهم تقدیر به عمل می آمد.

 

     دییشب در خبرها دیدید و امروز نیز خواهید دید که حمایت رهبری در این روزها از دولت، همان رعایت شرط انصافیست که خداوند بارها به آن در قرآن اشاره فرموده، حمایت رهبری دقیقاً همان حمایتی است که ایشان از هر دولتی انجام داده اند اما با فرق اینکه این دولت چنان حجم عظیمی از پروژه های بر زمین مانده را برداشت و چنان پیشرفت های علمی و عمرانی و فرهنگی را به ثمر رساند که قبلاً افسانه می نمود و بعضی از مدیران توان انجام یافتن این همه کار در مدت کوتاه را تصور هم نمی کردند. خوب بطبع این حجم بزرگ کار، حمایت های بیشتری را نیز جذب کرد.

 

و آن تعداد از کاستی ها و نکات ضعفی هم که پیش آمد دقیقاً اشتباهاتی بود که با کم توجهی به بیانات رهبری و آرمان های انقلاب رخ داد و ما از اول انقلاب دیدیم که کوتاهی از آرمان های انقلاب و رهنمود های رهبری گاه به سازش انجامید گاه به فتنه و گاه به انحراف، و گذشته خود کتاب درس بزرگیست برای آینده.

 

اکنون وقت آن رسیده که بعضی هایمان که خوابیده بودیم و یا هنوز خوابیم! بیدار شویم و چوب خواب زیر چانه مان را از جلوی چرخ پیشرفت ایران کنار بکشیم تا مبادا چوب دستی و سرمان زیر این چرخ دنده های به شتاب در آمده خورد شود!

 

این حرف حضرت آقا واقعاً حرف پر معنایی است: « هر جایی که هستید و آنجا کار می کنید، آنجا را مرکز دنیا بدانید.نقل به مضمون»  یعنی در کارها، درس خواندن ها و هر نوع فعالیتی که داریم دچار روزمرگی نشدن یعنی تلاش و سعی مان را به نیت آماده سازی ظهور انجام دادن، همین الان فکر کنیم در خدمت امام زمان عج در حال فعالیت هستیم؟! با چه جان و دلی فعالیت می کنیم؟ همانگونه باشیم، معنای انتظار سکون نیست، انتظار واژی زیبایست. گویا ما منتظر میهمانی هستیم... چه می کنیم... مگر خانه را جاروب نمی کنیم؟ مگر رخت و لباس  های چرک شده عوض نمی کنیم و آنها را نمی شوریم؟ مگر همه جا رو نو نوار نمی کنیم تا وقتی میهمان می رسد همه جا تمیز و آراسته باشد... بسم الله

آیینـه شـو، جمـال پـری طلعـتان طلب
جاروب کن خانه را سپس میهمان طلب

                                                    شعر منتسب به امام رضا علیه السلام

مطالب مرتبط:

بیانات رهبری در آخرین دیدار رئیس جمهور و هیئت دولت دهم

حمایت و بدرقه دولت هایی پیشین توسط رهبر انقلاب

منعکس شده در:

فارس نیوز

تتمه: چقدر فاصله ی بین دو عمل دور است ...عملی که لذتش میرود و کیفر آن میماند و عملی که رنج آن میگذرد و پاداش آن ماندگار است ... حضرت علی علیه السلام

 • سید امیر علی حیدری

قدردانی از دولت نهم و دهم

فتنه

بصیرت

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم  (۱۷)

 • حمید مشایخی راد
 • سلام 
  همه مطلب خوب ، اما بنده به جریان انحرافی اعتقادی ندارم ! 
  اگر خواستید دلایلش رو خدمتتون عرض خواهم کرد . 
  پاسخ:
  سلام
  ممنون از لطفتون
   اگه لطف کنید توضیح بدین ممنون میشه.
  اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین...

  ببخشید یادم رفته بود.........شما هم با افتخار به جمع لاله های عاشق پیوستین.

  سلام.قربونش بشم که انقدر با بصیرت و قدر شناس.موفق باشین.به ما هم افتخار بدین.

  پاسخ:
  سلام قدم رنجه فرمودید
  وبلاگ زیبایی دارید
  با افتخار لینک شدید
  یا حق/.
  سلام
  برشما
  بـروزم
 • مصطفی روحی
 • سلام
  محمود احمدی نژاد را ورای همه ی آن اطرافیانی که در تخریب چهره اش کمک کردند و گاه خطاهای ناشایسته ای انجام داد و ... دوست دارم چون بعد از 16 سال دگراندیشی در دولت های قبلی ، گفتمان انقلاب را احیاء نمود ...
  پاسخ:
  سلام آقا مصطفی
  سلامتی عزیز
  موافقم بله  ولی همان خطاهای ناشایسته اش ضربه هایی نیز به گفتمان انقلاب زد ولی در کل هر آنچه که حضرت آقا فرمود: در کلیت شعارها و آرمانهای انقلاب را بر سر دست گرفت و به آنها عمل و افتخار کرد و نتیجه اش را هم دید. گفتمان اصیل انقلاب همیشه پیروز است.
  سلام
  خدا قوت ...

  با پست " حضرت خدیجه (س) " بروزیم.
  یاعلی
 • یاسین کوچک
 • سلام...
  .
  .
  بلاگم جدیده......خوشحال میشم بیاین...
  .
  شگفتیهای خدا
  بروزم با موضوع.........زایمان عقرب دیدید!!!!!
 • معین عطاری
 • سلام سید
  متن بلند بالایی بود، هنوز هم فکر می کنم مسئولین جامعه ما این بصیرت درست رو متوجه نشدن(البته خودم رو جزء افرادی می دونم که درک درستی از بصیرت ندارن)
  واقعاً تا کی باید چوب بی انصافی ها و حق و باطل کردن ها و حب و بغض های شخصی و جناحی رو بخوریم.
  هر چند که از فردا چهار تا شبکه بهایی و صهیونیستی میگن آیت الله خامنه ای برای ماست مالی گندکاری های احمدی نژاد این حرفارو زده تا دهن مخالفین دولت رو ببنده. کاملاً مشخص سر خطی غیر از این نخواهند زد.
  پاسخ:
  سلام معین جان
  اره این شبکه ها خیلی وقته که دارن اعصاب خودشون رو با این اراجیف التیام می دن
  بزار بمیرن به حسد و کینه
 • سید میلاد موسوی
 • امام صادق(ع): هرکس که در روز بسیارگرم برای خدا روزه بگیرد و تشنه شودخداوند هزارفرشته را می گمارد تادست به چهره او بکشند و اورا بشارت دهند تاهنگامی که افطار کند.
  {الکافی، ج 4 ص 64 ح 8; بحار الانوار ج 93 ص 247}

  درودبه شما؛ امیدوارم حالتان خوب باشد؛ با 3 نوشته به روز شدیم:
  + انسان کامل در نهج البلاغه
  + پندار نیک
  + 4 کتاب کارآمد در زمینه رایانه
  مکن اندیشه دیگر از شب سرد
  که صبح شام هجران خواهد آمد
  بگو دیگر برو فصل خزانی
  که آن فصل گل افشان خواهد آمد
  دگر ای شب پرستان فرصتی نیست
  که خورشید درخشان خواهد آمد
  که گردد زنده از او ملک دنیا
  شکوفایی دوران خواهد آمد
  خوشا بر حال دور روزگاران
  دگر غیبت به پایان خواهد آمد
 • ثاقب زهرا
 • خدا خیرتون بده
 • امین داوری
 • رهبری تو دهن برخی از کسایی زد که فقط دایره ولایتمدای رو برای دیگران تنگ کرده بودند

  بروزم [ لطفا یک نفر پاسخگو باشد]
 • سید سعید باباییان
 • ***سلام همسنگری...
  از بنده ی کمترین قبول کن...
  با سه تا پست بروز شده...
  این بار هم با احترام منتظرم...***

  + یازهرا(سلام الله علیها) 
 • وبگاه جوان انقلابی
 • فقط خانوم ها کلیک کنند

   

  ماجرای چادری شدنم ؛ ماجرای چادری نشدنم | فراخوانی فقط ویژه بانوان

  سلام

  وبگاه جوان انقلابی به کمک چند وبلاگ دیگر در کشور اقدام به برگزاری یک طرح بزرگ درباره بحث پوشش و حجاب زنان ایرانی کرده است و قصد دارد خاطرات آنان را درباره انتخاب پوششان منتشر کند. از شما مدیر محترم و همه کسانی که این مطلب را میخوانند دعوت میکنیم به ما سر بزنید و از جزییات مطلع شوید(البته فقط خانم ها).

  منتظرتان هستیم

  وبگاه جوان انقلابی

  http://javanenghelabi.ir/

   

   

 • سجاد عبدی
 • حضرت آقا حجت رو بر همه تموم کرد :)
  خدا قوت
 • محمد حسین خانی کوثرخیزی
 • بسیار عالی ممنون

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">